Napokon belül három olyan újabb hangfelvételt tesz közzé honlapján Budai Gyula, amelyek a kormánymegbízott szerint egyértelműen bizonyítják majd, hogy huszonhárom évvel ezelőtt nemcsak a sukorói telekcsere-szerződésbe avatkoztak be központi kormányzati szereplők. "A honlapomon hamarosan megjelenő bizonyitoerejuleleplezes.mp9 hangfájlon olyan politikusok nevei olyan szövegkörnyezetben szerepelnek, ami magától értetődővé teszi, hogy itt súlyos, a nemzetgazdaságot milliárdokkal megkárosító bűncselekmények történtek" – mondta Budai, aki 2010 óta vizsgálja a megelőző nyolc év kormányzati ügyleteit.
A politikus a vizsgálat eredményességére hivatkozva ezúttal sem árult el többet annál, mint hogy a hanganyagon Gyurcsány, Bajnai, Medgyessy, Szanyi Tibor, Draskovics és Veres János nevei is hallhatók. "A birtokomban lévő fájlok a nemzeti vagyontanács egyik üléséről készültek, ahol a résztvevők szavai egyértelművé tették, hogy az állami vagyon állítólagos gazdái csak bábok voltak egy nagyobb játszmában" – fogalmazott. Elgondolkodtatónak nevezte, hogy a multimédiás adathordozó hibás, "helyenként érthetetlen módon recseg, illetve olykor részletek vannak rajta az őszödi beszédből, illetve Gyurcsány Ferenc egykori, a nemzet egésze számára elkeserítő kutyakomédiaként jellemezhető páviántáncából".
Budai Gyula az elmúlt két évtizedben a Medgyessy-, Gyurcsány- és Bajnai-kormányok összesen 53 ügyéről jelentette be, hogy perdöntő bizonyítékai, leleplepző erejű dokumentumai vannak vezető politikusok érintettségéről. A sorban a sukorói telekcsere, Bábolna ügyei, a Hajógyári szigetre tervezett Álomsziget projekt mellett szerepelt számos megdöbbentő tétel (ugyanakkor civilek egyre hangosabb tiltakozása ellenére sem foglalkozik a sávolyi Moto GP-pálya és a pátyi golffalu ügyével, sem egyes futballklubok állítólag 2000 óta tartott titkos állami-önkormányzati támogatásának ügyeivel).
Így állítása szerint bizonyítani tudja, hogy általában a BKV, és különösen a 4-es metró építése körüli botrányok a kormányzat érdekeit szolgálták, mert így az emberek azzal voltak elfoglalva a kormányzati botrányok helyett. A metró kapcsán beszélt arról is: Veres János egyszer dührohamot kapott, amikor Katona Mindig A Szikár Tények Embere Voltam Tamástól megtudta: hiába vásárolta fel a 4-es metró nyomvonala fölötti ingatlanokat egy állami cég közbeiktatásával a piaci ár negyedéért, a metró ugyanis alagútban épül, így a telkeket nem fogják kisajátítani.
Súlyos visszásságok voltak a tervek szerint 2035-től most már tényleg épülő Nabucco gázvezeték magyarországi előkészítése kapcsán is egy másik Budai-bejelentés szerint. Egy korábbi nyilatkozata úgy szólt: "az ügyben a nemzetközi nagypolitika szereplői és külföldi multinacionális cégek is érintettek, de kapcsolódik hozzá a rejtélyes makói gázvagyon is és a kurva nagy atom-gáz-olaj tároló építésének szövevényes ügye is; egy szót szólok, és megértik: Probatbicol!"
A Gyurcsány- és Bajnai-kormány felelős volt abban is, hogy a Mercedes csak 200 milliárd forintos beruházást hozott Magyarországra, és telekügyleteket sejt a nemzeti összhanggal felkent politikai államtitkári tisztségben tevékenykedő kormánymegbízott abban is, hogy éppen Kecskemétet választották. "Erről többet nem árulhatok el, mert veszélyeztetné a megalapozott vizsgálatok eredményeit" – mondta egy korábbi sajtótájékoztatóján, de független lapértesülések, így például a Helyi Nemzeti Téma szerint az erről szóló telefonbeszélgetések egy részét Nokia készülékeken folytatták, márpedig "ahol Nokia telefon van, ott Nokiás doboz is van, amiről pedig tudjuk jól, hogy mit jelent".
Aki szerint indokolt feltételezni, hogy "Gyurcsány és bandája" a nemzetbiztonság bevonásával tevőleges szerepet vállalt több franciaországi zavargás előkészítésében és egy napfoltkitörésben is, ezekkel ugyanis "el tudták terelni a nemzetközi média figyelmét a magyarországi mutyizásaikról". Állította azt is: a 2000-es évek elején Brüsszelben az Atomium különbiztosítását fontolgatták valahányszor olyan magyar delegáció járt ott, amelynek tagja volt a pénzügyminiszter.
Budai korábban többször beszélt arról is: meg kell vizsgálni, milyen manipulációkkal érte el a bukott Gyurcsány Ferenc, hogy a 2010-es kormányváltás idején a közbeszéd ne a szavazófülkés forradalom dicsőségéről, hanem árvízről, vöröiszapról, Liptai Claudiáról, Stohl Buciról és Hullé Éváról szóljon. Az államtitkár egy ízben azért is felelősségre vonási eljárást kezdeményezett volna, mert a 2008-as olimpián – "nagyrészt a kormány elhibázott sportpolitikája és a gyurcsányi sportvezetés idején elmutyizott pénzek miatt" – Magyarország évtizedek óta nem látott gyenge teljesítményt nyújtott.
Budai Gyulát kijelentéseiért – amiket egyelőre egyetlen jogerős ítélettel sem támasztott alá – már több mint húsz alkalommal fogták perbe volt szocialista politikusok, ám a Nemzeti Egységes Tekintélyes és Független Bölcs Magyar Bírósága minden perben a kétszeres Papcsák- és háromszoros Keller-díjas politikusnak adott igazat.